Nikon D700 en D300s nemen afscheid in stilte
Dat Nikon Japan de D700 en de D300s heeft verplaatst naar het rijtje 'discontinued', doet vermoeden dat de opvolgers niet lang meer op zich zullen laten wachten. Momenteel zijn er nog voorraden bij Nikon en de meeste winkels, maar daarna is het toch echt einde verhaal voor de twee camera's.

Nikon D700
Vooral de D700 kent een grote schare fans, onder andere door de uitstekende prestaties bij hoge iso-waarden. Het relatief lage aantal megapixels en het ontbreken van een filmfunctie veraden echter de leeftijd van de uit zomer 2008 stammende camera. Vermoedelijk krijgt de Nikon D800 een 36-megapixelsensor en kondigt Nikon de camera begin februari aan op de CP+ Expo in Japan.
Nikon D300s
De D300s is weliswaar een jaar jonger dan de D700, in de basis is het toestel nog grotendeels gelijk aan de D300 uit augustus 2007. Meer dan elke camera uit het assortiment van Nikon, heeft de D300s zijn pensioen verdiend. Niet in de laatste plaats omdat de camera al enige tijd stevige concurrentie had uit eigen huis. De goedkopere D7000 is iets minder hoogwaardig gebouwd, maar biedt op sommige gebieden betere prestaties, vooral op het gebied van hoge iso-waarden.

Aflossing
Volgens Nikonrumors kunnen we op 7 februari kennis maken met de Nikon D800, wanneer we een eventuele Nikon D400 te zien krijgen is nog onduidelijk..