Tonight show volledig gefilmd met mobiele telefoon

Tonight show volledig gefilmd met mobiele telefoon

Eefke Burg 1746
Een volledige aflevering van het Amerikaanse televisieprogramma ‘The Tonight Show’ is volledig gefilmd met de Samsung Galaxy S10+. Hoewel het hier overduidelijk gaat om een sponsordeal, is het toch bizar om te zien hoe de technologie van de telefoon in de afgelopen tijd steeds verder is gekomen.

Tonight Show volledig gefilmd met telefoon

De afgelopen week was er een aflevering van de ‘Tonight Show’ volledig gefilmd met een Samsung Galaxy S10+ telefoon. In de aflevering werd er onder andere midden in de nacht een vocaal stuk ten gehore gebracht. Daarbij viel het op dat de telefoon dit niet alleen in beeld prima kon vastleggen, maar dat de audio van het muziekstuk ook bijzonder goed te horen was. Dit is met meerstemmig zingen vaak nog eens anders.

Waar er eerder ook volledige films gefilmd werden met de mobiele telefoon, waren er nog niet eerder televisieprogramma’s gemaakt met de mobiele telefoon. Hierbij speelt mee dat dat er verschillende camerastandpunten gebruikt worden en dat het overzetten van het materiaal, vooral bij het maken van een dagelijks televisieprogramma, erg snel moet gebeuren. De Samsung scoort hierin goed.

Tonight show televisieprogramma mobiele telefoon

Een fragment uit de Tonight Show

In een fragment van de Tonight show die je hier kan bekijken, kan je horen dat de verschillende tonen van de muziek goed overkomen. Zowel de bas en de tenor zijn hier allebei los van elkaar goed te horen. De voorgrond is uiteraard goed belicht, maar ook de achtergrond is hier goed zichtbaar.

Je ziet uiteraard wel een groot kwaliteitsverschil met televisie normaal gesproken. Denk jij dat het mogelijk is om in de toekomst volledig te filmen met mobiele telefoons? Laat het ons weten in de comments.

De Samsung Galaxy S10+ heeft een adviesprijs van € 999,- in de winkels en heeft twee camera’s op de voorkant en een drievoudig camerasysteem op de achterkant.

Lees ook: World Press Photo Festival in Amsterdam

Uitslag fotowedstrijd Technologie

afbeelding van Eefke Burg

Eefke Burg | Redacteur

Als all-round content creator is Eefke gespecialiseerd in het maken van video-content en weet als geen ander een visueel verhaal te creëren. Zij is gepassioneerd en ondernemend. In haar eigen werk valt zij op door de grens op te zoeken tussen fantasie en realiteit. 

Bekijk alle artikelen van Eefke